Sejfy

sejfy to nie tylko szare i stalowe puszki moga być też kolorowe i ładne

W każdym praktycznie sklepie internetowym kupicie sejfy z dostawą pod wskazany adres. Z reguły cena zakupu i transportu będzie niższa niż zakup w sklepie stacjonarnym. Gdy wybierasz jakie sejfy chcesz kupić dobierz je odpowiednio pod względem tego, gdzie będzie montowany i co będzie w nim przechowywane. Zwróć uwagę, czy w ramach zakupu masz dodatkowe usługi jak np. transport, lub montaż. Zastanów się, czy potrzebujesz taki, czy inny model, typ. Jaki ma mieć zamek? Sejfy mają instrukcje, zapewne dość jasno napisane, ale warto upewnić się w przypadku bardziej skomplikowanych, czy droższych sejfów, czy możliwe jest jakieś szkolenie – co może okazać się istotne gdy będzie stał w firmie i dostęp do niego będzie miało sporo osób.

Sejfy – ogromny wybór typów i modeli. Co wybrać?

Warto, by sejf domowy miał certyfikat CE i gwarancję według nas minimum 3 letnią. Oczywiście w przypadku, gdy trzymasz wartościowe przedmioty koniecznie kup sejf z certyfikatem odpowiadającym za klasę bezpieczeństwa w przypadku włamania. Minimum to klasa S1 i taki sejf nadaje się już do przechowywania broni. Dobrze było by gdyby oprócz standardowego zamka na klucz miał zamek szyfrowy, a najlepiej elektroniczny.

Zdecydowanie najbardziej popularne modele mają drzwi składające się z wielu warstw i dodatkowo zabezpieczony zamek przez grubą płytę pancerną. Warto wybrać na wypadek np. pożaru sejf o podwyższonej odporności termicznej. Choć sejf z najniższą klasą ochrony przed ogniem zapewnia już min. 30 minut zachowania w miarę niskiej temperatury we wnętrzu.

sejfy nie służą wyłącznie do przechowywania złota

Gdy kupujesz sejfy elektroniczne pamiętaj o zmianie standardowego kodu, na taki, który łatwo zapamiętasz. Także sprawa zasilania jest ważna i tutaj nie zaleca się używania baterii, które nie są alkaliczne, czy nawet akumulatorów. Po prostu mogą nie posiadać odpowiedniego napięcia i elektronika nie będzie działała, lub z biegiem czasu mogą wylać co uszkodzi czułe elementy elektroniczne.

Sejfy – jakie znamy typy i rodzaje?

Sejfy są kluczowym elementem zabezpieczenia wartościowych przedmiotów przed kradzieżą, ogniem, a czasem także przed zalaniem. Istnieje wiele różnych typów i rodzajów sejfów, dostosowanych do różnych potrzeb użytkowników. Wolnostojące przeznaczone do postawienia na podłodze, często mają opcje przymocowania do podłogi lub ściany. Przechowywanie gotówki, biżuterii, dokumentów, elektroniki i innych cennych przedmiotów.

Ścienne montowane bezpośrednio w ścianie, zazwyczaj ukryte za obrazami lub meblami. Przechowywanie dokumentów, gotówki, biżuterii i małych cennych przedmiotów. Sejfy podłogowe montowane w podłodze, mogą być ukryte pod dywanem lub meblem. Sejfy meblowe przeznaczone do umieszczenia wewnątrz mebli, takich jak szafy, biurka czy komody. Przechowywanie dokumentów, gotówki, biżuterii i małych cennych przedmiotów.

Te na broń to specjalnie zaprojektowane do przechowywania broni palnej i amunicji. Przechowywanie pistoletów, karabinów, amunicji i akcesoriów do broni.  Spełniają wymogi prawne dotyczące przechowywania broni, dostępne w różnych rozmiarach i poziomach zabezpieczeń. Sejfy przenośne to małe sejfy, które można łatwo przenosić. Często wyposażone w uchwyt do transportu.